my „Tenisový loket“ story

14. ledna 2008 v 0:09 | marne |  TENISOVÝ LOKET
Můj "Tenisový loket"
Bolest nakonec byla taková že jsem si už nemohl čistit pravou rukou zuby, špatně se mi řadilo při řízení auta, při tenise nebo squashi to umrtvovalo celý předloktí takovým způsobem, že sem si začal myslet že to bude můj sportovní konec a budu muset se vším praštit. Nakonec mě to bolelo i při jízdě na kole a to sem si opravdu myslel, že ten konec už nastal. Tohle bylo jen vyvrcholení asi 3letých problémů při squashi a tenisu, vždy ke konci sezóny se bolest zhoršovala, ale dalo se to ještě vydržet a tak jsem to pochopitelně zanedbal. Jednoznačně pravou ruku přetěžuju při sportech jako squash a tenis a tak jsem se snažil jí trochu odlehčit ale bez výsledku.
Moje "operace"
Došel sem k ortopedovi - prý mi předepíše rehabilitaci, ale že to většinou nepomůže a musí se to řešit operativně. Jakmile jsem uslyšel slovo "operace" tak jsem mu poděkoval a šel rychle pryč. Domnívám se že se musí řešit příčina problému a ne důsledky což v našem zdravotnictví asi pokulhává - začal sem se tedy pídit sám.
Moje "zázračné" uzdravení
Vzhledem k tomu, že za asi 2 měsíce jsem byl zcela bez jakýkoliv bolesti a ruka jako nová troufám si to nazvat zázrakem. Od tý doby je to 2 roky a stále je vše v nejlepším pořádku. V rámci objektivity musím uvést všechny léčby, co jsem zkusil protože samozřejmě netuším co opravdu zabralo a co bylo jen placebo. Všechno je v podstatě o tom nechat přírodu se postarat a řešit příčinu bolesti trochu komplexněji - tzn. věnovat se svalům célého pletence horní končetiny . Bolesti jsou způsobené namoženými a zkřečovanými svaly, začnou přetěžovat úpony v lokti a ty se zanítí. Samotné šlaše lze pomoci jen klidem a prokrvováním ( imunitní systém si poradí se zánětem sám ).
Eště bych se chtěl podělit o úžasnou bio metodu jak dostatečně prokrvit bolestivé místo, kterou sem četl někde na netu - výborně k tomu prý poslouží včelí bodnutí!! Mé problémy byly v zimě tak jsem to nikdy nevyzkoušel, ale byl sem pevně rozhodnutej to udělat.
Moje " zázračná" léčba
  • Rehabilitace - elektrický proud od lokte ke krku, ultrazvuk na bolestivé místo, cvičení na uvolnění krční páteře a přetěžované pravé ruky (u mě to byl tenis, squash, počítačové hry )
  • spát pokud možno na zádech ( při pozici na boku si mačkáte rameno a dochází k nedostatečnému prokrvování horní končetiny)
  • Přehodil jsem si myš na levou ruku ( asi za 3dny vám to přijde normální, ale úspěšnost klikání je rozhodně menší )
  • Koupil jsem si gumové kolečko na posilování prstů - snažil jsem se např. při jízdě autem vždy párkrát zapumpovat
  • Rada tenisového trenéra - sednout ke stolu a položit předloktí na stůl a prostředníčkem bubnovat
  • Kostival lékařský - kořen se naškrábe na malé kousky a přikládá se na bolavé místo na noc - pozor prvně namočit ruce jinak hrozně lepí ( kdo to bere vážně natrhá si tyto byliny u hřbitova za úplňku jako já, slabší povahy si mohou koupit mast za 50Kč )
  • a máte to zadarmo ( Béda Trávníček po výstupu na Mount Everest )
  • hodně štěstí s léčbou!!
--------------------------------------------------------------------------------------
Cílem celého tohoto blogu je sdílet zkušenosti při léčení, které snad pomůžou vám i dalším. Pouze na naše zdravotnictví nelze spoléhat a ne každý má známého ortopeda. Proto.....
!!!! KOMENTUJTE A SDÍLEJTE TAKÉ VAŠE ZKUŠENOSTI !!!!
Podívejte se také na můj další projekt na propagaci původních keřů, více info na www.puvodnikere.cz a www.zivakrajina.cz
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Zorzo Zorzo | E-mail | 28. dubna 2008 v 11:39 | Reagovat

Tak jak koukám na moje potíže s loktem a potíže výše zmíněné tak jsem pěkná máčka. Bolesti začaly při fitness cvičení a trvají cca měsíc. je třeba říci, že necvičím a větším váhám se vyhýbám. Včera jsem byl na kole a loket se znovu připomněl což mě donutilo vyhledat na netu veškeré informace no a když jsem pročítal předchozí řádky tak mě tak trochu uklidnili a dokonce loket už tolik nebolí:) Odvar z kostivalu jsem začal užívat před pár dny a musím naznat že při aplikaci cítím mírné pálení což by mohlo být i prokrvením místa. Už jsem kostivalem léčil i rameno a také nemohu říci že by to byl kostival který mi rameno vyléčil. Leč rameno je v pořádku a kostival by to být mohl. Myslím však, že kombinace s ultrazvukem, různých mastí a klidu bude to pravé ořechové. kostival ale rozhodně v léčbě chybět nebude:)

2 Baša Baša | E-mail | Web | 12. srpna 2008 v 15:50 | Reagovat

Moje potíže (3 měsíce) jsou podobné, né však tak intenzivní. Příčinou proč reaguji, je to, že jsem vyzkoušel včelí bodnutí. Je to otázkou silné vůle, ale s pomocí pinzety a nějaké dobré duše to zvládnete. Výsledek se bohužel nedostavil a bolest přetrvává. Protože jsem "léčbu" kombinoval i s mastičkou s včelím jedem na lokti,  objevila se mi malá krupička asi způsobená reakcí. (zmizelo po týdnu).

Závěrem bych chtěl říct svůj názor, že mnohé cesty vedou k stejnému cíli, tj. k prokrvení bolestivého místa. Spíše než radikální léčbu to chce asi čas, změnit návyky při práci např. špatné sezení u počítače, odlehčovat jednostranně zatěžovanou část těla a v mém případě, začít pravidelně procvičovat krční páteř. Zaregistroval jsem i názor, že tenisový loket může mít spojitost se špatnou funkcí žlučníku ve vazbě na 5.obratel krční páteře.

Dnes jsem objednal nějakou čínskou mastičku, tak uvidím. Hodně zdraví všem.

3 Ewulle Ewulle | 15. února 2014 v 21:53 | Reagovat

Jak jsem četla ty potíže, tak jsem si říkala, že můžu ráda za ty svoje, já mám tenisový loket na levé ruce, způsobený hlavně psaním (do toho ještě sportovně střílím).
Co se týče léčby tak cvičím podle zácviku z rehabilitace a chodím na obstřiky, zatím to moc nepomáhá, tak uvidím jestli se to zlepší. Gumové kolečka mi nebylo už dříve doporučeno trenérem, abych pak neměla problémy se spouštěním. O tom včelím jedu jsem četla taky, ale k tomu opravdu odvahu nemám.

4 no5 no5 | Web | 13. června 2015 v 12:30 | Reagovat

je doporučený hořčík ale rozumně v kombinaci s vápníkem, jinak se výrazně zvýší lámavost kostí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama